KURBAN HİZMETİ

  RahmetEli Derneği her yıl Kurban Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan kurbanların kesimini, yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirmektedir. Yurt içi bağışlanan kurban hisseleri, ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere dağıtılmaktadır.

     Ücretini bankaya yatırarak kurban kestirmek isteyen bağışçı kardeşlerin, para bankaya yattıktan sonra dernek telefonuna vekaletlerini ve kurbanın şekli ile ilgili bilgi vermeleri gerekmektedir.

 Yurt dışı kurban faaliyetleri: 2008 yılında kara kıtanın Etopya’sında, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfıyle, 2010-2014 yılında Uluslararası Gökkubbe Yardım Derneği işbirliğiyle yine kara kıtanın tam ortasında en fakir ülkelerinden biri olan Nijer ile yapılmış, 2015 yılı olan bu sene de, yine yeryüzünde 50 ülkede faaliyet gösteren Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ile yurt dışı kurban faalietini gerçekleştirmiş olacağız inşaallah. Yapılan bu hizmetlerle yardım severlerimizin bize tevdi ettiği bu yardımları çaresiz biçarelere ulaştırdığımızdan dolayı Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun.

 Yine siz dostlarımızın yakın himmetlerini bekler, bol ve hayırlı bereketler dileriz Mevla’mızdan.

    Ayrıca kurban bayramı dışında, yıl içerisinde, günlük olarak kesimi yapılan; Adak, şükür ve akika kurbanlarının da, yurt içindeki ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere dağıtımı sene boyunca devam etmektedir. Rahmeteli Derneği bünyesinde, Kurban kesimi için günlük  kesimhane ve kurban etlerininin muhafaza edileceği, soğuk hava deposu da mevcuttur. Başında dua edilerek, usulüne uygun şekide kesilen kurban etleri ikişer kiloluk paketler halinde, soğuk hava deposuna alınıp, sene boyunca muhafaza edilerek, dağıtımı yapılmaktadır.

  Kurban kestirmek isteyen bağışçılar, isteklerini yarım saat önceden bildirmeleri halinde, kendileri gelmeden kurbanları hazır edilir ve kendileri de duaya iştirak edebilirler.  kurbanlarını vekâlet yoluyla  kestirmek isteyenler telefonla vekaletlerini verirler, kendilerine mesaj vaya vatsabla sonuç iletilir. Kurbanını iş yerinde vaya başka bir mekanda kestirmek isteyenlerin de isteklerine cevap verilebilir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir